NEWS

November 4, 2023

Hej!

Szukamy sterników 29er do zoptymalizowania wagowego załogi 29er: Janka Muszyńskiego/Mikołaja Piekałkiewicza.

Chłopaki sporo urośli i dobrze by było, gdyby obaj weszli na załogę do mniejszych, a konkretnych sterników/sterniczek. Mikołaj ma już kilkusezonowe, spore doświadczenie na załodze, a Janek z łatwością wchodzi w nową rolę, nawet w mocnym wietrze.

Jeśli szukasz nowego załoganta do 29er, lub jesteś pewny/a swojego doświadczenia z poprzednich klas, swobodnie radzisz sobie na wodzie i szukasz przyjaznego i mocnego zespołu 29er, to właśnie Ciebie szukamy. Skontaktuj się z nami już dziś i dołącz do naszej ekipy Golden Boats Academy!

Pływamy całą zimę!
W najbliższym czasie możliwe lekcje indywidualne w Gandii w listopadzie i wolne 1 miejsce na obóz ze startem w regatach w Palamos w grudniu.

kontakt przez maila: office@goldenboats.eu

Polski Związek Żeglarski

October 29, 2023

Pierwszy zagraniczny obóz okresu przygotowawczego do sezonu 2024 za nami!
Riva del Garda ugościła żeglarzy Golden Boats Academy iście jesienną pogodą, pełną chmur i deszczu, które delikatnie blokowały klasyczny rozwój wydarzeń. Pytaliśmy lokalesów czy lokalny południowy wiatr „Ora” będzie się budować, czy będzie mocny, czy będzie stabilny, ale najlepszą metodą na skuteczny trening było jednak wychodzenie o wschodzie słońca, by popływać na porannym północnym wietrze „Pelerze”.

Podczas obozu wystartowaliśmy w regatach zamknięcia pucharu Europy klasy 29er w stawce ok 170 jachtów. Organizatorzy postawili jednak na popołudniowe żeglowanie i udało się pożeglować klasycznym modelem „żeglowania pod skały”.

Dla niektórych naszych zawodników był to pierwszy start na Gardzie. Ogromne, głębokie jezioro pomiędzy wysokimi górami robi niesamowite wrażenie. Zarówno doświadczeni jak i bardziej początkujący zawodnicy stanęli przed ogromnym wyzwaniem – czy realizować żeglowanie typowym, legendarnym schematem za wszelką cenę, czy próbować łatwiejszej i luźniejszej ścieżki taktycznej mimo statystycznie mniejszych szans. Starty w tych regatach to prawdziwe widowisko dla obserwatorów i prawdziwa bitwa dla uczestników. Sam element startu w tych regatach ma kolosalne znaczenie. Czyste wyjście z linii startu i zrobienie zwrotu na lewy hals w kierunku skał, to marzenie każdej załogi. Mnóstwo prób zakończonych jest protestami, wymuszeniami prawa drogi, a także falstartami.

Naszym celem w tych regatach było właśnie doskonalenie umiejętności startowych w dużej imprezie i jesteśmy zadowoleni z faktu, że na 3 załogi i kilkanaście startów „udało się” złapać tylko jedną kartkę i „jedne literki”. Udawało się też żeglować w czubie, a także wygrywać poszczególne wyścigi.

Kaja Śledzińska/ Leon Sapijaszko zajęli 7 miejsce w srebrnej grupie i 4 w ... See more

September 25, 2023

W ostatni weekend zawodnicy GBA mogli skorzystac z obecnosci super konsultantki. Utytulowana zeglarka z klasy 49er FX Gabriela Czapska poprowadzila weekendowe treningi dzielac sie tajnikami swojej "kuchni" regatowej.

Dziekujemy @eatfast_sailfaster I zapraszamy do odwiedzania GBA I Sailing Legia kiedy tylko masz wolne chwile.

Gabriela zastepowala trenera M. Jozefowskiego, który w ostatni weekend zajął 20 miejsce w Mistrzostwach Ameryki w klasie 505. Juz jutro zaczynają sie w San Francisco glowne regaty - Mistrzostwa Świata klasy 505 gdzie Marcin ze sternikiem @kubasails bedą reprezentować nasz kraj jako jedyna załoga z Polski.

September 17, 2023

Nasz ostatni weekend treningowy to start w Mistrzostwach Warszawy, nocne żeglowanie, testy na 29er i 49er, przeróbki przyczepy podlodziowej i niedzielna jazda na wakeboardzie w oczekiwaniu na wiatr. W Mistrzostwach Warszawy, po rozegranych 5 wyścigach podium wyglada następująco:

1. Kaja Sledzinska/Marianna Gębicka
2. Bartosz Peczka/ Jan Chylarecki
3. Wiktor Wróbel / Mateusz Kluczka

W wakeboardzie Mistrzynią Zegrza jednoglośnie zostala Marianna Gębicka, ale Leon Sapijaszko zdobyl najwięcej punktow za styl 😉

Zapraszamy do śledzenia dalszych przygód Golden Boats Academy!

Od tego roku startujemy z sybolem Syrenki m. St. WARSZAWY oczywiscie z Port Sailing Legia!

September 6, 2023

Mistrzostwa Polski 2023 w klasie 29er przeszły do historii!

Zawodnicy Golden Boats Academy Gustaw Kwiek / Leon Sapijaszko kończą sezon zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski. Mimo, że nasi medaliści mają już złote krążki zdobyte w różnych załogach na koncie, to wspólnie startowali w regatach takiej rangi pierwszy raz. Ten brąz jest bardzo wartościowy - chyba najtrudniejszy do zdobycia jak dotychczas w naszej historii rywalizacji w klasie 29er. Konkurencja była mocna, a warunki bardzo wymagające. Gustaw i Leon mocno urośli, kończą wspólną załogę tymi regatami, a ich wspólna masa mocno wykraczała już poza zalecane"widełki" klasy 29er. Cieszy, że możemy kontynuować kolejny rok z rzędu na podium Mistrzostw Polski.

Apetyt na medale i bardzo szybkie żeglowanie pokazali wyraźnie także Bartosz Peczka/Jan Chylarecki, którzy ścigając się jeszcze w kategorii U17, kończyli większość wyścigów pływając w "czubie". Załoga zaliczyła jednak aż 3 wtopy (UFD,UFD,DSQ) na 11 wyścigów, co i tak pozwoliło na zajęcie wysokiego, 5 miejsca w kategorii do 17 lat.
Chłopcy już wyciągają wnioski i ostrzą sobie płetwy na kolejne regaty!

Z wielkim sercem, ale zmiennym szczęściem żeglowały nasze pozostałe załogi, które podczas halsowania w bardzo silnym szkwalistym wietrze miały przygody z manewrami, wywrotkami, awariami, a także kontuzjami.

W klasyfikacji Kobiet Kaja Śledzińska i Marianna Gębicka zajęły 5 miejsce. Medal w kategorii Kobiet był oczywiście w zasięgu. Zawodniczki pokazały się z bardzo walecznej strony, jednak ilość kłopotów, jakie zafundował im Neptun w trakcie tych 11 wyścigów, spowodował, że nie udało się ukończyć na pozycji medalowej.

Gratulacje dla wszystkich naszych zawodników za ogromny wkład pracy, a także dla wszystkich medalistów!

Dodaje nam to pewności, że 29er to bardzo wymagająca technicznie piękna i szybka klasa i musimy solidnie przepracować nadchodzący ... See more

August 20, 2023

Wracamy z Mistrzostw Europy w Saltsjobaden, Sztokholm - Szwecja.
Za nami 10 dni żeglowania w bardzo wymagających warunkach, w znakomitej stawce. Nasze startujące 3 klubowe załogi po rundzie eliminacyjnej dostały się do 3 grup, odpowiednio Kaja i Marianna srebrnej, Bartek i Janek brązowej, Wiktor i Mateusz - emeraldowej.

Szwecja przywitała nas deszczem, ale w ciągu tych 10 dni udało się nam przeprowadzić dobre treningi - także międzynarodowe w dużej grupie startowej, no ale przede wszystkim 17 wyścigów. 9 kwalifikacyjnych i 8 finałowych. Sam akwen był dość trudny. Mimo, że jest to zatoka na bardzo gęstym archipelagu Sztokholmskim - na morzu Bałtyckim, to warunki żeglarskie były dokładnie takie jak na "Oceanie Zegrzyńskim".
Na pierwszy rzut oka wyniki mogły być dużo wyższe, szczególnie u załogi Kaja Śledzińska/Marianna Gębicka - które rozkręciły się zauważalnie dopiero w serii finałowej, uzyskując coraz to wyższe miejsca, ostatecznie kończąc regaty na pozycji 57 w stawce 173 jachtów. (20 wśród kobiet) . Były też wyścigi gdzie nasi zawodnicy przypływali na górny znak wszyscy w top 10, a także indywidualnie na pozycjach w pierwszej trójce. Nie udało się nam zatem osiągnąć założenia wynikowego - (walka w złotej grupie), ale cieszy worek doświadczeń, ogromny progres w umiejętności startowania, walki na dolnych znakach, otrzaskanie się z ostrą walką w mocnej stawce i powtórka z żeglowania w warunkach jeziorowych - na Bałtyku 🙂
Akwen trudny, ale regaty dobre!

Wsiadamy w samoloty, busy, przyczepy, promy ----> następny przystanek Puck! Mistrzostwa Polski w Sprincie + Mistrzostwa Polski.

Dobrą atmosferę w polskim narożniku dokumentował dzielnie sztab - Wojtek Lewandowski- i ekipa KOR 🙂
Dziekujemy za piękne zdjęcia!

Pozdrawiamy jeszcze ze Sztokholmu
Golden Boats Academy

August 18, 2023

August 4, 2023

August 2, 2023

Leon Sapijaszko (choć niektórzy komentatorzy sportowi z Niemiec czy Anglii wymawiają to nazwisko "Zajebiaszko", co w tych okolicznościach można odbierać bardzo trafnie) podniósł właśnie dość mocno poprzeczkę naszych najlepszych skoków 🙂

Tandem z Ewą Lewandowską i wspólny start w Mistrzostwach Świata klasy 29er okazał się ogromnym sukcesem. Załoga zajęła 10 miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata oraz 2 miejsce w kategorii mixed w stawce ponad 200 najlepszych załóg z całego świata.

Leon Sapijaszko i Ewa Lewandowska- gratulacje od Zarządu Klubu Golden Boats Academy!
KAWAŁ DOBREJ ROBOTY!

July 31, 2023

Wieści z UK od załogi Ewa Lewandowska - Leon Sapijaszko

« 1 of 2 »